Tarptautinė animacijos diena oficialiai minima spalio 28 dieną. Jos metu daugiau nei 50-yje pasaulio šalių rengiamos animacijos dirbtuvės, filmų peržiūros ir kiti animacijos meną populiarinantys renginiai.
Su vaikais vykome į vaikų literatūros skyrių, kur buvo minima animacijos diena.

Filmukų pražiūrėjome visą gausybę. Vaikams patiko tai, kad jie buvo trumpi – taip lengviau įsiminti bei perprasti pagrindinę idėją. Smagu buvo matyti plačias vaikų šypsenas ir skardų juoką. Būta ne tik pamokančių filmukų – skatinančių lietuvybę, tautiškumą, draugiškumą vienas kitam, bet ir šmaikščių. Išsirinkę labiausiai patikusį, vaikai pasakojo, kuo filmukas patiko ir įsiminė. Edukatorius Viktoras Gundajevas plačiau supažindino su animacija. Jo teigimu filmas – tai tikrų tikriausias kino kūrinys, sukurtas po vieną kadrą nuosekliai filmuojant.


Nors trumpametražiai animaciniai filmai trunka nuo 5 iki 60 minučių, tądien vaikai žiūrėjo trumpus – iki 10 minučių trunkančius filmukus. Ir, verta pastebėti, dėmesį vaikai išlaikė puikiai, nei vienam neatsibodo, visi džiaugėsi ir dėkojo už praskaidrintą žiemiškai šaltą dieną.

Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.