Įsibėgėjus Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės atvažiavo į svečius pas VšĮ “Eterna Vita” vaikus.

Kaip visada, darbuotojos buvo pasitiktos svetingai. Šiek tiek pasibičiuliavus, darbuotojos paklausė vaikų, ar jie yra girdėję, kas gi ta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kuo ji svarbi ir įdomi. Džiugu, kad vaikams tai nebuvo naujiena. Netgi išvardino kelias Šiaurės šalis!

Taip ir prasidėjo skaitymas žvakių šviesoje. Iš suomių kalbos išverstą autorės Mauri Kunnas tekstą bibliotekininkė skaitė išraiškingai ir paslaptingai. Vaikai palinko virš stalų ir prisėdo arčiau norėdami įsiklausyti ir įsijausti į pasakojimą. Knygos “Lobių sala” personažai keliavo į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Klausantis tikrai netrūko nuotykių ir arazto ieškant paslėpto lobio.

Patiems mažiausiems, taip atidžiai išklausius istorijos, pasiūlė pasivaišinti pagrindinio knygos personažo taip pamėgto sūrio.

Gaila, kad laikas pralėkė nepastebimai ir teko atsisveikinti. Padėkojusios už svetingumą ir bendradarbiavimą mūsų viešnios susirinko knygas apie baisiuosius piratus ir grįžo į biblioteką. O vaikai dar ilgai dalinosi įspūdžiais apie įdomiai paleistą popietę.

 

Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.